BİZ

Yüksek taşıma kapasiteli ilk çok parçalı çelik koruge yapılar 1899 yılında ABD Middletown da kurulan ünlü çelik üreticisi ARMCO Inc. firması tarafından 1908 yılnda patent altına alındı ve teknolojisi geliştirilerek günümüze ulaştı. 1956 yılında Dinslaken / Almanya da kurulan temsilci olduğumuz Hamco Dinslaken Bausysteme GmbH, Armco Inc. ve Thyssen, MultiPlate inşaat sistemi dünya çapında çalışmaya başladı. Özellikle Darmstadt Teknik Üniversitesi ile birlikte ve Alman Karayolları Genel Müdürlüğü işbirliği içinde, çok plakalı çelik koruge imalatı, yükleme ve stabilite  hesaplama yöntemleri onay aldı. HAMCO nun bu araştırmaların sonucu 1970'lerde yayınlanan Klöppel / Glock tasarım yöntemi ile günümüzde dünya uygulamalarının en önemli baş vuru teknik dökümanı ünvanını kazandı.

NEDEN KORUGE

Köprüler ve menfezler, yol ve yol sisteminde önemli birer parçadır. Günümüzde yol yapımı ve bakımı ekonomik verimlilik ve tasarruf açısından uygun çözümlerin bulunmasını getirmiştir.

Bu nedenle idareler köprülerin ve menfezlerin inşası için peyzaja uygun düşük fiyatlı çözümler talep etmektedir.

1960'da başlayan  dinamik uzun vadeli testler ve 1963'deki statik yük testleri , Armco-Thyssen GmbH (Dinslaken) ile birlikte Klöppel / Glock tasarım yöntemi, dinamik ve statik yükleme için yüksek taşıma kapasitesini verdi. Bu testler, sonuçları ve uygulamaları ile  şu ana kadar çok plakalı çelik koruge uygulamaları için uluslararası literatürde ve bağımsız yayınlarda sıklıkla kullanılan, teknik araştırma ve testlerde temel bilgiler olarak kullanıldı.

Kamu bütçelerinin artan tasarruf ihtiyacı ve ekonominin keskin rekabet koşulları, düşük maliyetle, tanımlanmış hizmet değeri ile hızlı, uzun ömürlü inşaat çalışmalarını yerine getiren ekonomik, teknik çözümler aramaya zorlamaktadır.

İnşaatın alanının hazırlanması ve uygulanmasında hızlı ve ekonomiktir. Can sıkıcı zemin iyileştirmeleri minumum seviyededir.

Klasik yapı inşaatlarına göre %70 zamandan tasarruf sağlanır.

Özellikle eski köprülerin genişletilmesi için kesin ve hızlı çözümler üretir.

Hamco MP200 structure for the enlargement of a highway bridge

ALFA ELEKTRO METAL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Söğütözü Cad. Koç Kuleleri A Blok No:2 Kat:3 D:9 Çankaya / ANKARA

E-Posta: koray.erdem@alfaelektrometal.com.tr -

Gsm: +90.532.412 95 84 - Ofis: +90.312.970 01 39 - Faks: +90.850.220 04 51

www.alfaelektrometal.com.tr