MULTIPLATE

 

MultiPlate Nedir?

MultiPlate, gömülü esnek koruge çelik plakaları ifade eder. Bu koruge plakalar şantiyede köprü şeklini alması için özel cıvataları ile  birleştirilir. Montaj sonrası köprü oluşturulur. Aç kapa İnşaat sistemidir

MultiPlate Yapılar Ne İçin Kullanılır?

MultiPlate yapılar çoğunlukla yoğun trafiğe yönelik otobanlar ve servis yolları da dahil olmak üzere her çeşit yol ve köprünün üstündeki ve altındaki menfezler ve köprüler için kullanılır.

Koruge çelik borular ayrıca endüstride (çakıl tahliye boruları, silolar vs.) ve tarımda (sıvı gübre tankları) kullanılır.

MultiPlate Yapılar ve LinerPlate Yapılar Statik Olarak mı Tasarlanır?

 İki yapı tipi de gömülü esnek koruge çelik borular kategorisine girer. Stabilite hesaplamaları, kalıcı trafik yükleri ve/veya köprü sınıfları için ayrı hesaplamalar ile birlikte Klöppel/Glock yöntemine göre yapılır. Nihai durum için güvenlik faktörleri hesaplanır.

Hangi Tip Cıvatalı Bağlantı Kullanılır?

Ayrı çelik levhaların bağlantısı, nihai dayanımı saygın bir enstitü tarafından gerçekleştirilen bir testte doğrulanmış olan bir makas bağlantı ile gerçekleştirilir.

MultiPlate Yapıların Avantajları Nelerdir?

 

Gübre Tankları (tarım) ve Diğer Silolar (endüstri) İle MultiPlate Konstrüksiyon Arasındaki İlişki Nedir?

Gübre tankları, bir çelik betonarme levha üzerine yerleştirilen ve Duplex sistemine sahip MultiPlate çelik levhalardan imal edilen dairesel tanklardır. Diğer MultiPlate silolar endüstride çakıl, kum, kırmataş ve benzerlerinin depolanması için kullanılır.

MultiPlate Yapıların Açıklığı Sınırlı mıdır?

Evet, ancak böylesi bir inşa yöntemi ile geniş açıklıklı yapılar elde edilebilir. Örneğin, hala dünya çapında en büyük yapılardan biri olduğu üzere, Arnheim-Appeldoorn (Hollanda) otobanını kesen 55 x MP 200'den yapılmış 17,00 m'lik bir açıklığa sahip bir kara köprüsü tarafımızca inşa edilmiştir. Bu olağanüstü yapının yanı sıra, 10,00 m'den yüksek açıklıklara sahip çok sayıda Hamco koruge çelik yapı mevcuttur.

ALFA ELEKTRO METAL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Söğütözü Cad. Koç Kuleleri A Blok No:2 Kat:3 D:9 Çankaya / ANKARA

E-Posta: koray.erdem@alfaelektrometal.com.tr -

Gsm: +90.532.412 95 84 - Ofis: +90.312.970 01 39 - Faks: +90.850.220 04 51

www.alfaelektrometal.com.tr